Z tvorby Pavla Kováča


13. január - 28. február 2022
MIESTO KONANIA VÝSTAVY: Galéria po schodoch KOS v Nitre
oblasť výstavy
fotografia a film

Výstava fotografií člena FoTOP Topoľčianky

Srdečne pozývame na výstavu pod názvom Z TVORBY PAVLA KOVÁČA, ktorú nájdete v Galérii Po schodoch.  Fotografie zachytávajú v prevažnej miere prírodu a abstrakty. Tieto témy sú autorovi veľmi blízke  a venuje sa im  celoživotne. 

Viac o sebe napísal autor:
  „Umelecká fotografia ma očarila už ako študenta. V tom období začali vychádzať v jednom vydavateľstve výbery z diel známych fotografov. Pochopil som, že fotografia okrem dokumentu môže byť aj výtvarnou technikou.
Ako väčšina nás starších amatérov, začínal som s cenovo dostupnou dvojokou zrkadlovkou Ljubitel, neskôr s maloformátovým prístrojom Werra. Teraz je mojím spoločníkom Canon. Fotografujem väčšinou prírodu. Živú, aj neživú. Ale venujem sa aj tzv. abstraktom.
Hoci sa moje abstraktné práce zdajú až príliš vzdialené od klasickej fotografie, vždy majú základ práve v nej: Objekt –expozícia – spracovanie v počítači.
Umelcovi nie je možné určovať, čo smie a čo nie. Strácala by sa originalita. Umelec cíti potrebu vyjadriť svoj pohľad na daný objekt, či dej, ale nerobí si nárok, aby sa každý s jeho pohľadom stotožnil.
Úprimná kritika od milovníkov fotografie dá autorovi viac, ako bezduché lichotenie.“

Pavel Kováč - autor

informácie k výstave

Navštívte nás

Fatranská 3, 949 01 Nitra
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel: +421 037 / 653 15 45
fax: +421 037 / 653 15 46