Na Scénu 2024
a neprofesionálneho divadla dospelých BELOPOTOCKÉHO MIIKULÁŠ 2024
Protokol z krajského kola súťaže
kategória divadla mladých
1. miesto a priamy postup na celoštátnu prehliadku FEDIM
DS Jarné prebudenie, ZUŠ J. Rosinského v Nitre
Jarné prebudenie (Pieseň fialového leta)
Réžia: Nikola Jankovýchova
2. miesto s návrhom na postup na celoštátnu prehliadku FEDIM
Mestské divadlo mladých „Divožienky“, MSKS Levice
Little sister
Réžia: Petr Mészároš
3. miesto s návrhom na postup na celoštátnu prehliadku FEDIM
Divadlo Paradox, Nové Zámky
Nahí a narubi
Réžia: Marek Lupták
kategória divadla dospelých
1. miesto a priamy postup na celoštátnu prehliadku Belopotockého Mikuláš
Oľga Žuraveľ /UA, Nitra Diecézne centrum
Monodráma – TAKÝ ŽIVOT
Ostatné miesta a individuálne ceny neboli udelené.
Odborná porota pracovala v zložení
Mgr. Zuzana Timčíková, PhD. – predsedníčka
Mgr. art. Alexandra Rychtarčíková
Mgr. Dominika Horváthová
v prípade otázok kontaktujte
Mgr. Silvia Bartáková
Vyhlasovateľ, hlavný partner a odborný garant
Národné osvetové centrum
Hlavný organizátor
Krajské osvetové stredisko v Nitre
Zriaďovateľ organizátora
Nitriansky samosprávny kraj
Partneri
Obec Močenok
tanC o. z.
Súkromné konzervatórium v Nitre
SOŠ gastronómie a cestovného ruchu, Nitra
PÔVODNÝ PROGRAM PODUJATIA
PIATOK 26. 4. 2024
14:00
DS DRIM, ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre
Filip Topol a my, tí ďalší
Réžia: Marica Šišková
T 60
16:15
Dramat ART, ZUŠ Zlaté Moravce
STROSKOTANCI
Réžia: Lucia Ďuračová
Polaréna
T 45
18:15
Divadlo Paradox, Nové Zámky
Nahí a narubi
Polaréna
Réžia: Marek Lupták
T 45
20:15
Mestské divadlo mladých „Divožienky“, MSKS Levice
Little sister
Réžia: Petr Mészároš
Polaréna
T 75
SOBOTA 27. 4. 2024
9:00
Modré divadlo, Vráble
Evanjelium o konci sveta
Réžia: Štefan Foltán
Aréna
T 50
11:30
DS Šťuch, ZUŠ J. Rosinského v Nitre
Najlepšie je jedávať doma alebo kôň zdochol len z pocitu krivdy
Réžia: Nikola Jankovýchova
T 50
13:20
Prezentácia výstupu site specific VZORCE SPRÁVANIA (vonku pred kul. domom)
14:30
Oľga Žuraveľ /UA, Nitra Diecézne centrum
Monodráma
Taký život
T 20
15:50
Divadelný súbor Platan z Trávnice
Dva týždne v raji (háji)
Réžia: Peter Mičík
T 110 min s prestávkou
19:10 - HOSŤ
tanC o.z.
Zóna citu – site specific
T 30
21:00 – HOSŤ
TERMINUS A QUO, Nowa Sól, PL
Macario
Réžia: Edward Gramont
T 35
NEDEĽA 28.4. 2024
9:30
DS Jarné prebudenie, ZUŠ J. Rosinského v Nitre
Jarné prebudenie ( Pieseň fialového leta)
Réžia: Nikola Jankovýchova
T 75
12:30
Modrý pondelok, Vráble
Tanec nad plačom
Réžia: Štefan Foltán
T 50
15:00
DS Datív, ZUŠ J. Rosinského v Nitre
Tam, kde číha vlk
Réžia: Marica Šišková
T 60
17:00
Família Cabaj – Čápor
Tam, kde sa nebo dotýka zeme
Réžia: Ľuboš Benčík
T 60
19:30 vyhlásenie výsledkov
Na Scénu je krajským kolom:
Belopotockého Mikuláš 2024 | FEDIM 2024 | |
49. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálneho divadla dospelých |
9. ročník celoštátnej postupovej súťaže |
DIVADLO MLADÝCH | https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/fedim/ | |
DIVADLO DOSPELÝCH | https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/belopotockeho-mikulas/ |
Všetky termíny:
- 26. apríl 2024 10:00
- 27. apríl 2024 09:00
- 28. apríl 2024 10:00